چه زمانی نیاز به یک یو پی اس یا یک اینورتر داریم؟

نویسنده : یو پی اس یوپی اس سه شنبه 3 دی 1398 02:28 ب.ظ  •   

چه زمانی نیاز به یک یو پی اس یا یک اینورتر داریم؟

چه زمانی نیاز به یک یو پی اس یا یک اینورتر داریم؟

منابع برق اضطراری (یو پی اس) و مبدل ها هر دو برای تامین برق استفاده می شوند. و در نتیجه آنها اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. با این حال یو پی اس مکلسان یک دستگاه پیچیده تر با طیف گسترده ای از توابع است در واقع، یک یو پی اس از یک اینورتر به عنوان یکی از اجزای داخلی آن استفاده می کند.
به عبارت ساده، یک اینورتر یک دستگاه است که از یک منبع جریان مستقیم (DC) مانند یک باتری یا یک مولد انرژی خورشیدی دریافت می کند و آن را به یک منبع تغذیه متناوب (AC) متصل می کند که برای لوازم خانگی مناسب است. یک واحد یو پی اس همچنین تبدیل قدرت را انجام می دهد، اما توابع مانند پاسخ فوری و ذخیره انرژی را اضافه می کند.
بهترین روش برای درک تفاوت بین واحدهای یو پی اس و اینورتر ها با مقایسه آنها با تهویه مطبوع و کمپرسور ها است. همانطور که یک کمپرسور نمیتواند خنک کننده فضای خود را تحویل دهد، یک اینورتر مستقل نمیتواند تمام کارکردهای یو پی اس را انجام دهد.

چگونه اینورتر کار می کند؟

همانطور که در بالا توضیح داده شد عملکرد اصلی یک اینورتر تبدیل قدرت الکتریکی از DC به AC است. توجه داشته باشید که اینورترها تنها قدرت را تبدیل می کنند و نمیتوانند خودشان تولید یا ذخیره کنند. به عنوان یک نتیجه، اگر شما یک منبع مبدل DC را قطع کنید، برق قطع می شود.

همانند هر قطعه ای از تجهیزات الکتریکی، اینورتر ها توان مصرفی دارند که می توانند آنها را کنترل کنند. برای مثال، در سیستم های خورشیدی فتوولتائیک، اکثر تاسیسات مسکونی از مبدل های زیر 10 کیلو وات استفاده می کنند، در حالیکه تدارکات تجاری متوسط ​​می توانند از 100 کیلو وات تجاوز کنند. اینورترها علاوه بر داشتن توان قدرت، برای کار در محدوده خاصی از ولتاژ DC و AC طراحی شده اند.

درایوهای فرکانس متغیر (VFD) اغلب مبدل ها نامیده می شوند، زیرا بسیاری از مدل ها می توانند قدرت سه فاز را از ورودی DC تولید کنند. با این حال، این نامگذاری ممکن است باعث سردرگمی شود، زیرا هدف اصلی VFD کنترل سرعت موتور با تنظیم ولتاژ ورودی است. همانند واحد های UPS، VFD ها از اینورتر به عنوان یکی از اجزای اصلی خود استفاده می کنند، اما اجزای اضافی و توابع موجود در یک اینورتر مستقل وجود ندارد.


بیشتر بخوانید : بکاپ باتری یو پی اس


چگونه برق اضطراری (UPS) کار می کند؟

یک یو پی اس از آن دستگاه هایی است که نام خود را توضیح می دهد بدون نیاز به وقفه برق را به طور خاص فراهم می کند، به خصوص در هنگام قطع برق یا اختلالات شبکه. با این حال، بدون وقفه، UPS باید دو عملکرد حیاتی را انجام دهد:

ذخیره انرژی، که اجازه می دهد تا یو پی اس به ادامه عرضه برق در صورت قطع خدمات اصلی برق متوقف شود. عملکرد ذخیره انرژی معمولا با باتری ها و کنترل کننده شارژ انجام می شود. به طوری که تمام تجهیزات متصل به یو پی اس می توانند در هنگام خاموش شدن برق عمل کنند. واحد های یو پی اس به طور معمول با رایانه ها و مراکز داده کلیدی برای جلوگیری از دست دادن اطلاعات در هنگام قطع برق یا اختلالات خدمات برق استفاده می شود.

توجه داشته باشید که اینورتر ها همچنین می توانند به عنوان منبع ذخیره پشتیبان مورد استفاده قرار گیرند. اگر همراه با یک سیستم ذخیره انرژی باشد. بنابراین اینورتر قادر به انتقال بدون درز توسط یک یو پی اس است. اگرچه اینورترها می توانند در کمتر از یک ثانیه پاسخ دهند اما به اندازه کافی سریع نیستند که با از دست رفتن اطلاعات در تجهیزات IT جلوگیری کنند واحدهای یو پی اس بسیار سریع تر عمل می کنند و در عرض چند میلی ثانیه پاسخ می دهند.

واحد های یو پی اس و مبدل ها: 

با در نظر گرفتن قدرت، یک واحد یو پی اس با توجه به اجزای اضافی و عملکرد آن گران تر از یک اینورتر است. واحدهای یو پی اس زمانی لازم است که برنامه در طول خاموشی نیاز به قدرت مداوم داشته باشد، اما اینورترها با ذخیره انرژی خارجی، یک گزینه ارزان تر از زمانی است که این عملکرد مورد نیاز نیست.

به عنوان مثال، نمی خواهید یک مرکز داده را بدون برق (یو پی اس) ترک کنید، اما قطع اتصال کوتاه سیستم روشنایی شما ممکن است تحمل شود (اینورتر با ذخیره انرژی).

هنگامی که باتری را با استفاده از خدمات الکتریکی اصلی شارژ می کنید، توجه داشته باشید که دو تبدیل انرژی وجود دارد. ابتدا منبع تغذیه برای شارژ باتری به DC تبدیل می شود و هنگام استفاده از باتری ها به عنوان یک منبع تغذیه خروجی آنها به AC تبدیل می شود.

در نظر داشته باشید که باتری شارژر به برق DC نیاز دارد و هنگامی که از یک ورودی AC استفاده می کنید یک دستگاه یک ردیف نامیده می شود. واحد UPS آن را شامل می شود، اما اگر یک باتری متصل به یک اینورتر باشد، یک کنترل کننده شارژ خارجی لازم است.

ترکیب واحدهای یو پی اس و مبدل ها :

از آنجا که واحد های UPS گران تر هستند برای اندازه گیری ساعت ها با هیچ منبع تغذیه ای قابل اندازه گیری نیستند. یک رویکرد دقیق تر، داشتن یک ظرفیت کوتاه مدت برای یو پی اس است که زمان برای یک سیستم مبدل بزرگتر برای بارگذاری را فراهم می کند.

بارهای یو پی اس در طول خاموشی طولانی متصل می شوند و شما می توانید به سادگی باتری اینورتر و باتری یو پی اس را شارژ کنید. توجه داشته باشید که میزان بهره وری انرژی به شما اجازه می دهد تا با استفاده از قدرت پشتیبان بیشتر کار کنید.

به عنوان مثال، اگر شما جایگزین چراغ های فلورسنت با محصولات تولید شده با LED مشابه که 50٪ انرژی کمتر مصرف می کنند، آنها می توانند دو بار با قدرت نسخه پشتیبان تهیه کنند.

یو پی اس چیست؟آخرین ویرایش: سه شنبه 3 دی 1398 02:30 ب.ظ

پشتیبان گیری برای چراغ های آکواریوم ، پمپ ها و بخاری ها

نویسنده : یو پی اس یوپی اس دوشنبه 2 دی 1398 01:43 ب.ظ  •   

پشتیبان گیری برای آکواریوم شما

یک آکواریوم در اصل از چیزهای زنده تشکیل شده است که بقای آن به پمپ آب با عملکردی بستگی دارد. از طرف دیگر پمپ های آب نمی توانند بدون برق کار کنند ، بنابراین هنگامی که قطع برق ناگهانی اتفاق بیفتد ، زندگی درون آکواریوم تمام می شود. شما نمی خواهید که این اتفاق بیفتد و ممکن است به یک قدرت تهیه پشتیبان آکواریوم احتیاج داشته باشید تا همه چیز به حالت عادی برسد.

نگهداری آکواریوم بسیار گران است ، به خصوص برای افرادی که دارای ماهی های مختلفی هستند ، از انواع کوچک تا بزرگتر. این موجودات دریایی برای زنده ماندن نیاز به نور ، غذا و اکسیژن 24/7 دارند و این چرخه ای است که ساکنان آکواریوم باید روز و روز در آن بگذرند.

قطع برق در هر زمان ممکن است اتفاق بیفتد و قدرت تهیه پشتیبان آکواریوم صرفه جویی در زندگی عالی است.

چرا به آکواریوم نیاز به پشتیبان گیری دارید

پشتیبان گیری آکواریوم

برق تولید کننده نور است که عنصر مهمی در آکواریوم است. چراغ های موجود در آکواریوم بخشی جدایی ناپذیر در تولید مواد غذایی مرجان ها هستند. بدون برق ، همه چیز در حالت ایستاده است و آکواریوم شما به چیزی جز مخزن مستطیل ماهی با موجودات بی علاقه و بی جان در کمتر از 48 ساعت تبدیل نمی شود . برای جلوگیری از وقوع این اتفاق ، نیاز به نصب یک منبع پشتیبان موثر و کارآمد آکواریوم وجود دارد.

قدرت تهیه نسخه پشتیبان از آکواریوم باتری ممکن است خوب باشد ، اما مدت زیادی طول نمی کشد بزرگترین سیستم تهیه نسخه پشتیبان از باتری حتی ممکن است نیم ساعت کار کند تا کارآمد باشد ، بنابراین این تنها در حدود چند دقیقه بدون برق ایده آل است. برای قطع برق بیشتر که ممکن است روزها بخصوص در شرایط شدید آب و هوایی به طول انجامد ، ممکن است یک مولد بهترین قدرت تهیه پشتیبان آکواریوم باشد.

پشتیبان گیری از باتری APC می تواند توان لازم را برای تجهیزات آکواریوم مانند چراغ ، پمپ و بخاری فراهم کند. قبل از انتخاب UPS مناسب ، باید لیستی از همه مواردی که باید از آنها تهیه شود تهیه کنید.

مثلا:

1. نور 1 برابر (30W)
2. پمپ 1 برابر (100W)
3. بخاری 1 برابر (20W)

میزان مصرف برق را در هر یک از این دستگاه ها بنویسید. معمولاً می توانید این اطلاعات را در ترانسفورماتور متصل به دیوار ، کتابچه راهنمای کاربر یا حتی آنلاین در وب سایت سازنده پیدا کنید. هنگامی که شما می دانید چقدر ‘بار’ شما دارید ، باید به این فکر کنید که چه مدت زمان اجرا نیاز دارید.

وقتی به گزینه های تهیه نسخه پشتیبان از باتری نگاه می کنید ، حداکثر ظرفیت و مدت زمان اجرا را در نیم بار و بار کامل مشاهده خواهید کرد. شما قادر خواهید بود تا فکر کنید که در صورت خرابی برق چه مدت زمان با آن UPS دارید.

منبع


http://makelsanco.ir/backup-power/آخرین ویرایش: دوشنبه 2 دی 1398 01:45 ب.ظ


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic